ÜYE GİRİŞİ
facebook
EMPORIO ARMANI CAFFE / İstanbul
Özlem SOĞANCI tarafından yazıldı.   
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfEn iyi 
Cafeler

 Emporio Armani Caffe Teşvikiye'deki ilk şubesinin kapanmasından sonra, Kasım 2007'de müdavimleriyle İstinye Park'daki yerinde yeniden buluşmaya başladı. Lezzetli ev yapımı İtalyan yemekleri, modern ortamı ve kaliteli servisi ile büyük beğeni topluyor...

 

 

  Mekanın tasarımı tüm Armani Caffe'lerde olduğu gibi İtalyan mimarlar tarafından yapılmış, uygulama ise ünlü mimar Hasan Mengü tarafından gerçekleştirilmiş. Neredeyse malzemelerin tamamı İtalya'dan getirilen mekanda minimalist ve elit bir çizgi hakim.Ve bu çizgi asansörlerden tuvaletlere,  tüm detaylarda göze çarpmakta.

 

 

 Mekan üç ayrı bölümden oluşuyor. İç bölüm 70 kişi, teras 60 kişi ve bahçe 30 kişi kapasiteli. Saat 10:00 da açılan mekanda  mutfak saat 23:00 de kapanıyor.Özel davetler yapılabiliyor ve gruplara özel fix mönü uygulanabiliyor.

İtalyan aşçının mutfağından çıkan gerçek İtalyan lezzetleri öğle ve akşam yemekleri için oldukça farklı seçenekler sunuyor. Aile buluşmaları, iş yemekleri veya dost toplantıları için vazgeçilmez bir mekan Emporio Armani Caffe. Üstelik ekibin tamamı çok profesyonel, güleryüzlü ve servis çok kaliteli.

 Armani Caffe'de çok geniş bir kokteyl ve kahve mönüsü de var. Nerde Ne Yapalım derseniz, yorucu bir alışverişten sonra Armani Caffe'de bir  espresso ya da capuccino molası verin deriz. Ya da harika kokteyllerden biriyle yorgunluğunuzu atın. Bizim tavsiyemiz lezzetli bir şampanya kokteyli olan Rossini(Prosecco,çilek) ya da fresh bir kokteyl olan Limada( Armani'nin özel tarifi).

Lezzetli bir İtalyan şarabının eşlik edeceği yemek mönüsünden tasiyelerimiz ise; Başlangıç(Antipasti); ''Carpaccio Di Polipo-Ahtapot Carpaccio'', Çorba(Zuppe); '' Minestrone Dell'orto'', Makarna; '' Spaghetti Al Ragu Di Cernia-Spagetti çeri domates soslu lagos balığı'', Pizza;''Valtellina-Mozarella,roka,kurutulmuş dana eti ve permesan'', Ana yemek(Secondi Piatti); '' Paillard Di Vitello Alla Piastra Con Verdure Saltate-İnce dövülmüş dana eti, sebze ile'', tatlı(Dolci); '' Crema Cotta Al Caffe''.

Yemek fiyatları; 12-42 ytl, içecek fiyatları 8-45 ytl arasında değişmekte.

Bir Armani Caffe geleneği olan Dj Performans günleri Ekim ayından itibaren yeniden müdavimleri buluşturacak. Her cumartesi saat 16:00-20:00 saatleri arasında olan Dj performanslarında House, Latin-Jazz, Acid-jazz ve Soul müzik, sohbetlerinize renk katmaya devam edecek.

Adres: İstinye Park No:519 İstinye - İstanbul
Telefon:
0212 345 61 40

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy
 
Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik İlkesi | Hizmet ve Kullanım Koşulları | Reklam | İletişim