ÜYE GİRİŞİ
facebook
Sence Nerede Ne Yapalım?
Las Vegas
Cem HACIZADE tarafından yazıldı.   
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 

Devamını oku...Tüm otellerde ki casinolarda ve alışveriş merkezlerinde ortama baktığın gibi tavanlara da bak derim. Tavan boyalı, günün her saati sanki güneş batmak üzereymiş gibi.


Otel excalibur disneyland şatosuna benziyor. Biraz daha aşağıda piramit şeklinde bir otel daha var ama oralara gitmedim.

New York otelde İçinde çok güzel bir roler coster olduğunu hatırlıyorum, ama binmedim. (zira disneylanda gidiyordumJ karşısında MGM otel var, içinde tropik ada görünümlü bir restoran var. bu restorandan san francisco da fisherman warf da vardı, geçen türkiyede de açılmış diye gördüm.

 
Kara Ormanlar
Müge Şirin tarafından yazıldı.   
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Devamını oku...Bir sonraki seyahatinizi Almanya ya yapmayi planliyorsaniz, rotanizi Kara Ormanlar (Almanca Schwarzwald) bölgesine cevirmenizi siddetle tavsiye ediyorum.
Büyüleyici bir dogaya ve saglikli bir havaya sahip Kara Ormanlar , Almanya nin güneybatisinda bulunan Baden-Württemberg eyaletindeki cam ormanlarinin kapladigi daglik bölgedir. Almanya, Isvicre, Franse ücgeninde baslar , dogu ve güney kisimlarda Ren nehriyle sinir bulur.
 
Sonbahar güzelliklerini yaşamak için son şans! Bursa Botanik Park
Cem HACIZADE tarafından yazıldı.   
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 
Devamını oku...Mevsimlerin en hüzünlüsü Sonbahar!...

Artık havalar yavaş yavaş soğumaya başlıyor bugünlerde. Zaman zaman yağmur yağmakta. Ancak Bursa' lılar için büyük şans olan Botanik Park da hala çok güzel saatler yaşanabilir.

Çok çeşitli dünya bitkilerinde oluşan bahçelerinde ( Fransız bahçesi, İngiliz bahçesi, Japon bahçesi v.b. ) dolaşarak günün ve haftanın yorgunluğunu; eşsiz çicekler, yem yeşil çimler ve ağaçlar arasında tamamıyla üzerinizden atabilirsiniz.

 
Şehirden Kaçış Planları: 1 - Çanakkale (Eceabat-Kabatepe)
Sesil YAZICIYAN tarafından yazıldı.   
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

Devamını oku...Küçük bir sırt çantası ile bindim otobüse Yalova’dan ayrılmak üzere... İstikamet Çanakkale! Saat gece yarısını çoktan geçmişti. Grup lideri Barış güler yüzüyle karşıladı otobüste, diğer yolcuları da selamladım; tanımıyor olsam da, onlar hafta sonu tatili arkadaşlarımdı. Otobüste,  organizasyonla ilgili rezervasyon yaptırırken neden detaylı sorular sormadığım aklıma geldi birden. Ne hangi otobüsle gideceğimiz, ne de nasıl bir otelde kalacağımızla ilgili... Sonra cevabını kendi kendime buldum. Barış misafirlerini ağırlarken, tabi ki onlar için en iyisini düşünmüştür düşüncesiyle gelen güvenin verdiği rahatlıktı benimkisi. Nitekim de öyle gerçekleşti her şey... Arabalı feribota binince başladı muhabbetler. Güzel insanlar annelerinin yaptığı börek ve poğaçaları paylaştılar bizimle. Çaylar da Barış'tandı. Lezzetli atıştırmalar ve keyifli sohbetler uzayınca İstanbul'a ne de kısa sürede varmıştık. Oradan da misafirleri aldıktan sonra, yolumuza devam ettik. Sabahın ilk ışıkları ile uykumuzdan uyandığımızda altı saat çoktan geçmiş, Eceabat’a varmıştık bile… Birden otobüs durdu ve ne olduğunu anlayamadan Barış elinde bir poşetle geri döndü. Anında bütün otobüsü saran sıcacık pofidik simit kokusu, kendimizi o anda denizin kıyısındaki çay bahçesine atmamıza neden oldu. Yeni bir güne bu huzurla uyanmanın verdiği mutluluk; paha biçilemez bir değerdir bir şehir insanı için…

 
Meraklısına Tayland Notları - Thai Masajı
Özlem SOĞANCI tarafından yazıldı.   
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 35
ZayıfEn iyi 

Devamını oku...Pek çok kişi bilir ki Tayland’da olmanın en güzel  yanı,  masajdır. Her sokakta en az 5-6 belki de daha fazla masaj salonu bulursunuz, her alışveriş merkezinde onlarca  masaj salonu vardır.Benim kadar masaj seven  az kişi vardır herhalde, ve masaj seven herkes için de Tayland gerçek bir cennet. Burada ilk masajımı,  ilk gelişimde ve  ilk gün yaptırmıştım. Skumvit’de oldukça lüks bir salondu, ve tabii ki Thai masajını deneyecektik. 4-5 kişilik bir arkadaş grubu ile gittik buraya. Tayland halkı inanılmaz güleryüzlü, sizi anlasa da anlamasa da hep gülümseyerek  kafa sallıyorlar: )) İngilizceleri çok enteresan, kelimeleri iki defa  tekrarlayarak konuşuyorlar İngilizceyi de, sanırım bu kendi dillerinden gelen bir özellik.’’ Same same’’ en  çok kullandıkları kelime : )) Duyduğumuz ilk andan beri dilimize takıldı kaldı hepimizin : ) Neyse heryerde olduğu gibi masaj salonunda da kapılarda ve sonsuz bir güleryüzle karşılanıyoruz.  Önce  terliker veriyorlar, ayaklarımız  güzel kokan jellerle yıkanıyor, sonra ellerimize  kıyafetler tutuşturuyorlar, tüm masajlarda soyunurken bu masajda  giyiniyorsun:)  Tayland’a has bir kıyafet bunlar, alt ve üstten oluşuyor. Kıyafetlerimizi giyip bize gösterilen oda da hepimiz yanyana yer yataklarına alınıyoruz. Yatakların etrafı  perdelerle çevrili. Masajı neredeyse ibadet  saygısı ile yapıyorlar.

 
Meraklısına Tayland Notları
Özlem SOĞANCI tarafından yazıldı.   
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 36
ZayıfEn iyi 

Devamını oku...Tayland’ı ya seversiniz ya da hiç sevmezsiniz, ortası yok çok ilginç bir yer. Burayı sevip sevmemeniz tamamen bakış açısıyla ilgilidir aslında,gizemi, keşfetmeyi, sürprizleri seviyorsanız daha güzel bir yer yok dersiniz, ama kuralları,  düzeni, şıkır şıkır caddeleri arıyorsanız o zaman burası size göre değildir, o zaman ilk uçağa atlayın ve Singapur’a gidin hemen. Dikkat ederseniz lüks demedim, çünkü lüksü arıyorsanız da en alasını Tayland’da bulursunuz üstelik Avrupa fiyatlarının ¼ üne.Dünyada defalarca en iyi otel ödülü almış oteller de Tayland’da(Bknz:Chang-mai/Four Seasons)en egzotik adalar da, en çılgın eğlenceler de, en şımartıcı masajlar da, en lezzetli yemekler de...

 

 


Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik İlkesi | Hizmet ve Kullanım Koşulları | Reklam | İletişim